O nas

Szkoła

Swing Avenue to radość płynąca z tańca i niepowtarzalna okazja, by wspólnie z drugim człowiekiem wyruszyć w przygodę po świecie tanecznej improwizacji w rytm energetyzującego swingu.

Swing Avenue to pozytywna energia i przestrzeń do zawarcia nowych znajomości. Zatańcz lindy hop, charlestona i authentic jazz w samym sercu Warszawy.

Swing Avenue to wehikuł czasu, który na co dzień łączy Warszawę z nowojorską Lenox Avenue lat 30. XX wieku, tyglem kultur afroamerykańskiej, latynoskiej, karaibskiej i hiszpańskiej, centrum tętniącego tańcem i muzyką jazzową Harlemu.

 

Instruktorzy

Sylwia i Michał

Nie wyobrażają sobie życia bez tańca. Ich naturalnym środowiskiem jest parkiet. Każdego dnia dzielą się swoją miłością do lindy hop zarówno podczas regularnych zajęć, warsztatów czy wspólnych treningów jak i swingowych potańcówek. Zamierzają roztańczyć cały świat, nie ma chwili do stracenia!

Ich taniec to eksplozja energii, promienna radość i szczypta szaleństwa. Sylwia przyciąga wzrok swoim niespotykanym czarem i ekspresyjnością, natomiast Michał zawsze ma głowę pełną świeżych pomysłów. Choć potrafią dać niezły wycisk, prowadzą zajęcia w przyjaznej atmosferze.

Czas spędzony z nimi to serdeczny uśmiech od ucha do ucha!

 

 

Ola i Jacek

Ta przygoda zaczęła się od regularnych zajęć lindy hop w 2016 roku i tak już zostało, olbrzymi sentyment do tańca pozostał w sercu Oli do dziś! “Tańce swingowe to moja pasja, to wolność, radość, uśmiechnięci ludzie i muzyka, która zostaje w głowie długo po zamknięciu imprezy (a Ola jest również cenioną swingową dj-ką). Swing to przestrzeń do wspólnej improwizacji i zabawy. Na swoich zajęciach dbam o dobrą atmosferę, budowanie świadomości własnego ruchu i porozumienia w parze.”

Jacek, swingujący logopeda! Za dnia kręci językiem, wieczorami… follower(k)ami. Miłośnik szybkich swing outów i żywiołowego charlestona. W tańcu zwraca szczególną uwagę na kreatywność oraz komunikację między partnerami, pokazując przy tym, że lindy hop to przede wszystkim świetna rozrywka i wspólna improwizacja. Doświadczenie taneczne zdobywał nie tylko w domu, pozbywszy się kanapy dla zyskania przestrzeni. Trzaskał swing outy na polskich i europejskich festiwalach swingowych, nie raz będąc laureatem tamtejszych konkursów (m.in. Retro Weekend Festival, Silesia Swing Festival, Seaside Swing Affair). Swoje pierwsze zajęcia lindy hop poprowadził podczas najważniejszego swingowego obozu letniego – Herräng Dance Camp!

Zajęcia pod ich skrzydłami to zawsze pierwszorzędna rozrywka!

 

 

Paulina i Maciek

Paulina swoją swingową drogę rozpoczęła pod koniec 2017 roku. Zachwyciła ją energia i radość tancerzy na parkiecie i już wtedy wiedziała, że chce cieszyć się i ruszać jak oni! Tygodnie spędzone na sali tanecznej, intensywne treningi, godziny przetańczone na wieczornych potańcówkach, festiwale z najlepszymi instruktorami, oraz sportowe zaplecze pomogły jej wejść na wyższy level. W lindy hop szuka sposobu, by wyrazić siebie, pokazać swoją energię i styl. Stawia na lekkość i miękkość ruchu. Na zajęciach nie będziecie próżnować, bo Paulina dba o rozwój i efektywne działanie – “practise makes perfect!”.

Gdy tylko Maciek zobaczył, czym jest swing (a zobaczył również w 2017 roku), w oka mgnieniu wsiąkł w niego w całości. Uwielbia tańczyć i dzielić się radością wpisaną w lindy hop – nieważne, czy na zajęciach, festiwalach, czy na zwykłych potańcówkach. Uważa, że nie ma nic lepszego niż komunikacja w tańcu i poczucie komfortu z obu stron. Momenty, w których wszystko się zgadza, to dla niego czysta magia… A im więcej w tańcu magii, tym łatwiej razem krzyknąć: “o wow, ale to było dobre!”.

Na lekcję z tym państwem zechcesz wrócić zanim z niej wyjdziesz!

 

 

 

Victoria

Co mówi o sobie nasza specjalistka od authentic jazzu? “Na zajęciach tworzę przyjazną, radosną atmosferę i kładę nacisk nie tylko na technikę, ale również na beztroskie bawienie się muzyką. W tańcu wyrażam całą siebie i uwielbiam improwizować, bo daje mi to niesamowite poczucie swobody!” I to widać… Dodamy, że kiedy Vic wychodzi na parkiet, swoim zadziornym, energetycznym i pełnym radości tańcem przyciąga wzrok obserwatorów niczym magnes!

Pod jej przychylnym okiem niemożliwe staje się osiągalnym!

Taniec

“Nigdy nie widziałem lindy hoppera, który się nie uśmiecha.
To radosny taniec. Sprawia, że czujesz się dobrze!”

– Frankie Manning, ambasador Lindy Hop

Lindy Hop

to w pierwszej kolejności:

 • taniec improwizowany dla każdego

  nigdy nie wiesz, co Cię spotka, możesz w nim zrobić dosłownie wszystko, rozwiń kreatywność i otwórz się na drugą osobę

 • muzyka swingowa i dużo ruchu

  kiedy usłyszysz muzykę podczas imprezy, nogi same zaczynają tańczyć, zarówno do wolnego, jak i szybkiego tempa

 • radość i zabawa

  zatańcz z kimkolwiek tylko sobie wymarzysz, poznaj nowych ludzi z całego świata i podziel się pozytywną energią

 • lata 20. i 30. XX wieku

  przenieś się w czasie i na własnej skórze poczuj klimat pełnego życia Nowego Jorku lat 30. XX wieku

 

Authentic Jazz

to przede wszystkim:

 • taniec solowy

  poznaj dobrze swoje ciało, razem ze znajomymi zaimprowizuj do muzyki jazzowej i zabłyśnij inwencją twórczą

 • jam circle

  krąg, w którym zaprezentujesz swoje umiejętności i poszukasz inspiracji u innych, świetna zabawa i przestrzeń do wymiany

 • wolność

  wyraź siebie poprzez ruch, daj się ponieść muzyce

 • solidny fundament

  zanim zostaniesz wirtuozem tańca w parze, popracuj nad solo